Znak města Havířov. Česká numismatická společnost - pobočka Havířov
Nabídkový katalog na aukci dne 1. dubna 2012,

Zlato

Pol. František II. (1792-1835) Foto Počet Poznámka Stav V. cena D. cena
1. 1 Dukát 1827 E 1ks vl.škr. 1/1- 5500 9000

Pol. Ferdinand V.(1835-1848) Foto Počet Poznámka Stav V. cena D. cena
2. 1 Dukát 1843 A 1ks 1/1 6800 7500

Pol. František Josef I. (1848-1916) Foto Počet Poznámka Stav V. cena D. cena
3. 10 Korun 1910 b.z. sbírkový kus Odkaz na fotografii. 1ks nep.vl.rys.lup. 0/0 2500 3100
4. 10 Korun 1913 KB 1ks nep.vl.rys. RL/RL 4500 4500
5. 10 Korun 1913 KB 1ks nep.vl.rys.lup. 0/RL 6000 --
6. 1 Dukát 1854 E, 3,45 g. 1ks 1/1 8000 10000
7. 1 Dukát 1859 A Odkaz na fotografii. 1ks nep.vl.rys.lup. RL/1 7600 --

Pol. Česká republika (1993-2008) Foto Počet Poznámka Stav V. cena D. cena
8. 2500 Kč 2007 Vodní mlýn ve Slupi, orig.etue, cert. 1ks proof 7500 7500
9. 2500 Kč 2008 Řetězový most ve Stádlci, orig, etue, cert. 1ks proof 7500 8000
10. 2500 Kč 2008 Pivovar v Plzni, orig etue, cert. 1ks proof 7500 7600
11. 2500 Kč 2009 Větrný mlýn v Ruprechtově, orig etue, cert. 1ks proof 7500 7600
12. 2500 Kč 2009 Zdymadlo na Labi, orig etue, cert. 1ks proof 7500 7600

Pol. Indie, Mysore, Haidar Ali (1761-1782) Foto Počet Poznámka Stav V. cena D. cena
13. Fanam b.l., 0,4 g. KM.8 Odkaz na fotografii. 1ks sbír.kus t.0/0 500 1000

Medaile

Pol. Medaile a vyznamenání T.G.M. Foto Počet Poznámka Stav V. cena D. cena
14. Med.T.G.Masaryk, jednostranná litá, Zn.60 mm, sig.Bedřich, Šimonovský Floos.2 1ks 1 400 460
15. Jednostranná litá plaketa na návrat do vlasti 1919, černá patina., Zn.120x90 mm, zn.výr., sig.Bedřich, Šimonovský Nov.01015/c 1ks 1 400 650
16. Med.Na paměť uzdravení na jaře 1921, První president českosl. Republiky .Dr.T.G.Masaryk, sign.Čejka, Br.30 mm, Floss.14 Odkaz na fotografii. 1ks "RR" 1/1 3600 3600
17. Med.Maj úctu k duši dieťaťa, v upomínku o mládež, sig.O.Peter, 1926, postř.Br.vyraženo na hraně Floss.27 Odkaz na fotografii. 1ks "RR" 1x hr. 1/1 2700 2700
18. Plastika Praha-1928-Br.med.s ouškem, Av: T.G.Masaryk I.pres. rep.Českoslov., Rv: hladký, sig.Plastika Praha, Br.28 mm varianta jak Floss 30 1ks 1 300 320
19. Med.85.nar.1935, Ag.punc,32 mm, lesklá, sig.Španiel, med.T.G.M. úmrtní 1937, Ag.punc, sig.Španiel, 32 mm, obě orig.etue 2ks 0/1 550 550
20. Med.T.G,M, úmrtní 1937, Ag.punc, sig.Španiel, 30 mm, matová Fl.54/E 1ks 1/1 250 280
21. Med.85.nar.1935, Ag.punc, 32 mm, lesklá, sig.Španiel, FL.41D 2ks 0/0 500 500
22. Med.85.nar.1935, Ag.punc, 42 mm, matová, sig.Španiel FL.41C 1ks 1/1 900 --
23. Med.85.nár.1935, Ag.punc, 42 mm, sig.Španiel FL.42/C 1ks 1/1 550 550
24. Med.85.nar.1935, Ag.punc, 50 mm, lesklá, sig.Španiel, FL.41B 1ks 0/0 850 900
25. Med.85.nar.1935, Ag.punc, 50 mm, matová, sig.Španiel, FL.42B 1ks 1/1 900 900
26. Med.85.nar.1935, Ag.punc, 50 mm, matová, sig.Španiel, FL.42B 1ks 1/1 850 850
27. Med.85.nár.1935, Ag.punc, 60 mm, sig.Španiel FL.42/A 1ks 1/1 1300 1400
28. Med.T.G.M., Av: portrét+ text "První president československé republiky Dr.T.G.Masaryk", sig.Čejka, Rv: B.Bystrica 1929, I.päťtboj chlapcov, postř.Br.30 mm, na hraně značeno " postříbřeno", patina Floss Nov.nezná (známy pouze 2 ks) Odkaz na fotografii. 1ks "RRR" 1/1 5500 11000
29. Med.Úmrtní 1937, Ag.punc, 60 mm, sig.Španiel, orig.etue FL.54B 1ks +1/1+ 1400 1400
30. Med.Úmrtní 1937, Ag.punc, 40 mm, sig.Španiel FL.54D 1ks 1/1 900 1000
31. Med.Úmrtní 1937, Br., 80 mm, sig.Španiel, FL.55B 1ks 1/1 700 --
32. Med.Úmrtní 1937, Br., 80 mm, sig.Španiel, FL.55B 1ks 0/0 480 --
33. Med.K 100.let narozeninám 1950, gymnásium v Brně, které navštěvoval, sig.M.Láska, Br.60 mm Floss.71 1ks 1/1 460 460
34. Med.T.G.M.-1990-140 let narozenin, sig.ˇŠpaniel, matované Br.60mm, med.T.G.M.1935-narozeniny, sig.Španiel Br.50 mm 2ks 1/1 250 --
35. Med. K příležitosti odhalení pomníku T.G.M.v Českém Těšíně 28.9.2010, T.G.M.na koni, sig.Sou., orig.etue, cert. Sn.50,5 mm 1ks rysky ražbou 0/0 150 450
36. Med. K příležitosti odhalení pomníku T.G.M.v Českém Těšíně 28.9.2010, T.G.M.na koni, sig.Sou., limitována číslovaná série 20 ks, vydalo Muzeum Těšínska , č.004, orig.etue, cert. puncováno Puncovním úřadem Ag.999, 50,5 mm, 63,24 g Odkaz na fotografii. 1ks "R"rys.ražbou 0/0 5200 5200
37. Historické momenty, T.G.Masaryk, E.Beneš, M.R.Štefánik 28.10.1918, stará mapa ČSR/ čs.znak se lvy a nápisem "Pravda vítězí", Ag.35 mm, 10,3 g., kapsle 1ks skvrnky proof 220 280

Pol. II.část sbírky z pozůstalosti p.Tichého z Kroměříže, motoristické a JAWA medaile Foto Počet Poznámka Stav V. cena D. cena
38. Med.Hrad Křivoklát, I.rychl.závod do vrchu, odb.Rakovník 1929, SKAM, auto, zlac.Br.50x70 mm 1ks 0 1000 1100
39. Med.5.Ostravský okruh 24.IX.1933, MAC, auto + moto, ovál Br.55 mm 1ks 0 1500 --
40. Med.Mor.Ostrava-Vítkovice 7.5.1933, Ostravská plochá dráha, MAC, motorkář, pozl.Br.65x45 mm 1ks 0 1700 --
41. Med.Praha 15.-16.9.1934, I.celostátní sjezd Jawistů, Prašná brána, motorkář, prolis.plech Br.85x85 mm Odkaz na fotografii. 1ks +1 1600 2200
42. Med.Zlín 21.X.1934, Den Jawistů, motorkáři+domy, prolis.plech Br.50x64 mm Odkaz na fotografii. 1ks "R"sbír.kus +1 1800 2400
43. Med.Brno 8.-10.6.1935, II.celostátní sjezd Jawistů, kostel, motorkář, znak klubu, prolis.plech Br.82x70 mm Odkaz na fotografii. 1ks "R" 1 1500 2200
44. Pam.med.Zlín-Jawa klub 31.3.1935 s orig.stuhou Odkaz na fotografii. 1ks "R"sbír.kus 0/0/0 2000 2300
45. Med.Bánská Bystrica 4.-6.7.1936-III.celoštátný sjazd Jawistov, město, motorkář, auto, znak klubu, prolis.plech, Br.98x60 mm Odkaz na fotografii. 1ks "R" +1 1800 2300
46. Med.Přerov 1.-2.8.1936, I.zemský sjezd Jawistů, erb města, znak klubu, radar, prolis.plech Br.50x69 mm Odkaz na fotografii. 1ks 1 1500 2200
47. Med.II.cena Středomoravská osma, 21.6.1936, motorkář, BK, 57 mm 1ks 1/1 450 --
48. Med. Bratislava 6.6.1937, II.zemský sjezd Jawistů, pohled na město, znak klubu, auto, motorka, slov.znak, Br.70x45 mm Odkaz na fotografii. 1ks +1 1800 --
49. Med.Uher.Hradiště 25.7.1937, II.zemský sjezd Jawistů na Moravě, dívka v kroji mává motorkáři, znak klubu, Br.půlkruh 95x62 mm Odkaz na fotografii. 1ks "R" +1 1800 2300
50. Med.Tábor 27.-28.8.1938, III. Zemský sjezd Jawistů, znak klubu, motorkář, město, prolis.plech Br.65x68 mm Odkaz na fotografii. 1ks "R" 1 1800 2200
51. Med.Luhačovice lázně, 25.8.1946-motocyklová jízda brannosti, motorkář + dívka, plast. Br.50x62 mm, 2x orig.otvor k úchytu 1ks "R" +1 1800 2100
52. Med.Piešťany-Cena Slovenska PRIX de Slovaquie, motiv: motorkář+pečeť, Br.ovál 57x80 mm Odkaz na fotografii. 1ks sbír.kus +1 1500 --
53. Med.XXVIII.Mezinárodní šestidenní soutěž FIM 1953, hvězda, motocyklista, slov.text, Br.60 mm 1ks zajímavé +1/1+ 300 --
54. Med.XXXIV.Mezinárodní šestidenní motocyklová soutěž FIM Československo 1959, mnohobarev.smalty, Br.60 mm, orig.etue 1ks krásná +1 500 500
55. Polsko, Cieszyn 1975, Motocyklové mistrovství Polska, motiv: jezdec na motorce, piastovská věž, Al.60 mm 1ks 0/0 100 100
56. Odznak Tatra - Vzorný učeň, ZK+smalt, 40x38 mm, težký typ 1ks "R" 0 500 --
57. Odznak AZ Kvasiny n.p. Karoserie, Czechoslovakia (automob. závody), motiv: volant, ZK+smalt, 30x33 mm, orig.2 úchyty 1ks "R" 1 500 500

Pol. ČSR, ČSSR, ČR Foto Počet Poznámka Stav V. cena D. cena
58. Med.Hranice (na Moravě) 1927, Výstava Pobečví-Za zásluhy, zemědělství, průmysl, obchod a kultůra, motiv: pohled na město, žena s atributy, postř.Br., sig.Lhoták, orig.etue s popisem 1ks "R" 1/1 900 900
59. Med.?? rodovka Schlici, Av: znak rodů Schlicků něm.opis " VERTRA 1563 IN.GOT.MEIN.", Av:Z.DEINKO.FREII.HER: SKREIG. LANDSTEIN.ERB.TRV.+dělený erb, Cu.25 mm, orig. Odkaz na fotografii. 1ks "RR"originál 1/1 1000 --
60. Med.K 10.výr.republ.1918-1928, Sv.Prokop orá s čertem, Jsem ražen z českého kovu, Ag.punc 34 mm, sig.Španiel 1ks 1/1 360 440
61. Med.K 10.výr.republ.1918-1928, Sv.Prokop orá s čertem, Jsem ražen z českého kovu, Ag.punc 34 mm, sig.Španiel 1ks RL/RL 500 700
62. Med.Příbor - Okresní výstava 1930, Za zásluhy, erb + pohled na město, Ag.punc 50 mm, krásná Odkaz na fotografii. 1ks sbír.kus +1/1+ 3800 --
63. Med.Českosl.myslivecká jednota, Celostát.výstava psů v Praze 1933, motiv: jelen s česk.znakem, Rv: dívka s lukem a psem, plastická, sig.Provazník, pozl.Br.52 mm, orig.etue 1ks krásná +1/1+ 300 340
64. Med.Mělník a okolí, odměna spolku za vzorný chov drobného zvířectva a pro ochr. ptactva, motiv:kohout +slepice, Cu.45 mm Odkaz na fotografii. 1ks 1/1 400 400
65. Med.Jednota zpěváckých spolků Českoslov., motiv: lyra, Čest zásluhám, postř.Br.43 mm, orig.etue 1ks 1/1 120 --
66. Med.čtyřka ML.V.K.Perun 1922, antický jinoch, secesní ovál, Br.45x65 mm 1ks 0 300 --
67. Med.I.třída - 4 - veslice PŘÍVOZ 1925, antický jinoch, výr. K.Svoboda, Br.48x54 mm, orig.etue 1ks krásná 0 350 --
68. Med.I.třída - 4 - veslice HODONÍN 1925, výr. K.Svoboda, osmi-hran Br.70x40 mm, orig.etue 1ks 0 250 --
69. Med.II.cena čtyřka starých pánů 1902-1927, antický jinoch, Br.25x45 mm 1ks 1 120 120
70. Med.Litoměřice 1227-1927, secesní dívka s pohledem na město a radnici, něm.text, sig.Leisek, Br.53x70 mm 1ks 1/1- 270 360
71. Med.První česká vzáj.pojišťovna založena r.1827 v Praze, Záslužné činnosti pojišťovací 1928, domek+čes.lev, sig.Šejnost, Ag.punc, 30 mm, orig.etue, orig.patina Odkaz na fotografii. 1ks "RR" sbír.kus RL/RL 3000 3600
72. Med.1000 let zavraždění Sv.Václava 1929, scéna vraždy / Sv. Václav v čele blanických rytířů, Ag.punc, 30 mm, 10 g. sig. Španiel Nov.III.B 1ks sbír.kus +1/1+ 1900 1900
73. Med.Plzeň, Z kovu sejmutého z věže při opravě chrámu Sv.Bartoloměje r.1935, motiv: chrám, Cu.32 mm 1ks -1 100 100
74. Med.Kroměříž 1935-ženijnímu pluku č.2, Av:pohled na město, Rv:Slovensko-Kroměříž.Sibiř, 3 legionáři, sig.Březa, na hraně z.postříbřeno, orig.etue 1ks 1/1 550 550
75. Med.Terezín 1936 - město věnuje prapor ženijnímu pluku, motiv: erb + kotva, Br.60 mm, sig.Brumová 1ks +1/1+ 500 500
76. Med.Přerov 9.8.1936 MLL(Masarykova let.liga), Středomorav. výstava, účastníkům let.osmy, letadlo+erb města, Cu.56x80 mm Odkaz na fotografii. 1ks "R" 1 900 1100
77. Med.K.H.Mácha, K 100 výr.úmrtí 1936, sig.Beutler, text z Máje, Av: portrét, Rv:postavy+Bezděz, Br.60 mm 1ks 1/1 320 320
78. Med.Výstava psů 1938 Praha, motiv: 2 psi, sig.Palík, pozl.Br. 45 mm, orig.etue 1ks plastická 1 160 200
79. Med.350 let bible Kralické českobratrská církev evangelická, nemůže zmařeno býti slovo boží L.P.1943, Av: kostelík, Rv: bible + 4 erby se jmény, sign.Pichl, Zn.55 mm Odkaz na fotografii. 1ks "RR"krásná 1/1 270 420

Pol. Rakousko-Uhersko Foto Počet Poznámka Stav V. cena D. cena
80. Med.A.F.Mittrovský 1770 -1841, portrét, Rv: všechny dosažené funkce, Cu.50 mm, několik skvrnek Odkaz na fotografii. 1ks "R" 0/RL 1500 --
81. Med.na korunovaci 1743 M.Terezie v Praze, Br.43 mm Nov.XIII./8a 1ks 1/1 600 --
82. Školní med.za odměnu (kolem r.1800), antický motiv, Av:učitel předává odměnu za píli a horlivost, Rv: úi+včely na kamenném podstavci, něm.text, orig.raž.ouško, pozl.Br.40 mm Odkaz na fotografii. 1ks "R"sbír.kus +1/1+ 500 600
83. Med.J.C.Radecký 1848-1849 na tažení do Itálie, portrét + anděl, Cu.57 mm, dr.rysky a ďobky 1ks lakov. -1/1- 1300 --
84. Med.Přibyslav 1874, Pomník J.Žižky, Sn.30 mm, raž.ouško 1ks +1/1 80 --
85. Med.Fr.Palacký 1798-1876-otec národa, Av: stojící F.P., Rv: chrám, sign., BK 39 mm 1ks dobové ouško 1/1 130 --
86. Med.Konopiště 1880 - svěcení školní budovy, Sn.30 mm, orig.raž.ouško 1ks 1/3 koroze -1/1- 50 --
87. Med.Uničov (M-Neust.) 1882, otevření památníku Josefa II., něm.text/památník, Sn.31 mm, raž.orig.ouško 1ks 1/1 500 --
88. Med.Fr.Ritter von Schmitt, portrét 1816-1883, Rv: alegorie tkalcovství a průmyslu, 1893, FS a židovská hvězda, sig.Pawlik, Cu.65 mm, výr.BOHM.AICHA, ISERTHAL ZITTAU Odkaz na fotografii. 1ks sbír.kus +1/1+ 700 750
89. Med.Národní divadlo otevřeno léta páně 1883, Rv: Národ sobě, bohyně s dětmi + min.ND, Br.60 mm Odkaz na fotografii. 1ks RL/RL 600 600
90. Med.Želetava 1884 - Otevření národní školy, raž.orig.ouško, Sn.32 mm 1ks 1/1 150 --
91. Med.FJI. Na 40 let vlády 1848-1888, klipa, orig.dírka, Br+Ms, 42x42 mm, sig.WP Odkaz na fotografii. 1ks nep.hr. 1/1 550 --
92. Med.Nový Jičín 1889 - Moravsko-něm.hudební slavnosti, něm.text., motiv: lyra, Cu.30 mm, orig.raž.ouško Odkaz na fotografii. 1ks "R" 0/0 460 --
93. Želez.med.SO MÄCHTIC WIE DAMPFESTKRAFT, NICHTS SCHNELLERES AUF ERDEN SCHAFFT, vlak na mostě a znak, Ms.27 mm, orig.raž.ouško Odkaz na fotografii. 1ks nep.hr.výdroly 1/1 100 300
94. Med.Neutischein (Nový Jičín) 1891, IV.mor.zemské střelby, Av:mor.orlice, Ev: erb,něm.text, Ag.punc, 36 mm Odkaz na fotografii. 1ks dr.hr.nep.rys. t.1/1 800 2200
95. Med.Továrna Johana Liebiga & comp., 1.říjen 1891 u příležitosti návštěvy F.J.I., portrét+text, Ms.37 mm, st.měď. 1ks dírka 1/1 150 600
96. Brno, 1892, IV.rakouská spolková střelba, něm.text, V.typ, Ms. 31 mm, odstr.ouško 1ks 1/1- 100 480
97. Med.Liberec 1895 - První německo-rakouská výstava pekařů a cukrářů, něm.text, motiv erb, lis.Br.50 mm, etue Odkaz na fotografii. 1ks "R"krásná 0 600 600
98. Med.Rostosky 1871-1896, Schneeberg-výr.fabriky na výrobu papíru, C.W.Hentschel, pohled na papírnu, Cu.33 mm Odkaz na fotografii. 1ks "R" +1/1+ 300 --
99. Med.F.J.I. 1898 k nastoupení vlády, mladý a dobový portrét, Ms.22 mm 1ks 1/1- 100 100
100. Med.Vivat Imperátor, 1898 F.J.I.+Sisi v kočáru, vítající dav, sig.Marschal, Br.29 mm 1ks nep.ďobky 1/1- 80 80

Návrat na začátek stránky. Přejít na položky 101-200

Rychlá navigace